Terapia wisceralna

 

Zaparcia, biegunki, zespół jelita drażliwego, kolki jelitowe u dzieci, gazy, bóle i wzdęcia

brzucha, problemy z trawieniem, zgaga, nieprzyjemny zapach ust, bolesne miesiączki, problemy z oddawaniem moczu czy wreszcie problemy z prostatą, a także problemy z kręgosłupem, stawami rąk i nóg, problemy z otyłością – te wszystkie dolegliwości mogą być objawem zaburzenia pracy narządów wewnętrznych jamy brzusznej.

Ich przyczyną najczęściej jest nadmierny stres, błędy żywieniowe, zaburzenia równowagi flory bakteryjnej i pasożyty, a także choroby z którymi należy iść do lekarza. Ale przyczyny mogą tkwić również w czynnościowych napięciach narządów, otrzewnej, krezek, zaburzeniach krążenia krwi, limfy, żółci, soku żołądkowego i soku trzustkowego.  Udowodniono, że problemy z brzuchem mogą być przyczyną napięć emocjonalnych, stanów lękowych, a nawet depresji. Prawie każdej z chorób ciała towarzyszy napięcie struktur jamy brzusznej. A więc, skoro chory brzuch może być przyczyną wielu problemów, nie tylko fizycznych, ale również emocjonalnych, to warto dbać o jego dobrą kondycję. Ojciec medycyny Hipokrates twierdził, że wszystkie choroby zaczynają się od brzucha. Znakomicie rozumieli to słowiańscy uzdrowiciele, którzy opracowali unikatową w świecie terapię. Polega ona na delikatnych uciskach poszczególnych narządów, w ściśle określonej kolejności.

          Czy jest to metoda skuteczna? Tak, gdyż na ziemiach słowiańskich znana i stosowana była od wieków.

          Czy jest to metoda bezpieczna? Tak, pod warunkiem, że wykonywana jest we właściwy sposób.

          Czy jest to metoda prosta? Tak, ale musi być wykonana prawidłowo, w delikatny sposób połączony ze stanem koherencji serca.

          Czy można się tej metody nauczyć samemu z książki? Tak, ale nigdy się nie dowiesz, czy rzeczywiście prawidłowo wykonujesz terapię.

          Kto może nas nauczyć tej terapii? – Władysław Batkiewicz.

          Gdzie i kiedy można się tego nauczyć? – w Katowicach podczas jednodniowego kursu autoterapii, w dniach 15 lub 16 września br.

 

Jeżeli chcesz sobie pomóc i nauczyć się starożytnej mądrości Słowian, wzbogaconej o doświadczenia naukowe XXI wieku, to zapraszamy na kurs Starosłowiańskiego Masażu Brzucha.